العربیة English
 

صفحه اصلی معرفی بورس بازارها کالاها انبارها ذینفعان قوانین و مقررات آموزش و پژوهش سوالات متداول استخدام نشست های تخصصی

 

 

رئیس هیات عامل ایمیدرو در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران:

مواد خام براساس ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید باید در بورس کالا عرضه شود

رئیس هیات عامل ایمیدرو و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه برگزاری هفتمین همایش "چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار" در گفت و گوی اختصاصی با «پایگاه خبری بورس کالای ایران» به لزوم اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید و عرضه مواد خام در بورس کالای ایران اشاره کرد.
مواد خام براساس ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید باید در بورس کالا عرضه شود

مهدی کرباسیان گفت: باید این موضوع را بپذیریم که در ابتدا برای جلوگیری از خام فروشی، باید ارزش افزوده در داخل کشور بالا ببریم، به طور مثال یک تن سنگ آهن در بهترین حالت بین ۴۰ تا ۷۰ دلار معامله می شود و از هزینه فرآوری بالایی برخوردار است؛ بنابراین این محصول باید در چند مرحله به فولاد و محصولات صنایع پایین دستی تبدیل شود.

کرباسیان ادامه داد: به این ترتیب سنگ آهن مسیر مهمی را در زنجیره تولید و تبدیل شدن به محصولات دیگر طی می کند و این در شرایطی است که صنایع پایین دستی نیاز به حمایت دارند.

معاون وزیر صنعت گفت: براساس ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید، مواد خام معدنی باید ابتدا در بورس کالا و برای تامین نیاز بازار داخل عرضه شود و در صورت نبود تقاضا، صادرات شود، اجرای این قانون زمینه جلوگیری از خام فروشی، حمایت از تولید و صنایع پایین دستی را فراهم می کند.

وی افزود: بورس کالای ایران به عنوان بازاری نظامند و شفاف در کشور، همیشه از اقتصاد و صنایع در مسیر توسعه و بهبود روند مبادلات حمایت کرده و به نظر می رسد با اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید، شاهد اصلاح ساختار بازار کالاهای مختلف از جمله محصولات خام معدنی باشیم.

رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: عرضه محصولات در بازارهای خارج از بورس کالا، سبب فقدان در قیمت فروش محصولات توسط تولیدکنندگان می شود که در نهایت زمینه انحصار در خرید را به وجود می آورد؛ بنابراین باید از امکانات و شفافیت بورس کالا استفاده کرد و در مسیری روشن در اقتصاد گام برداشت.

بورس کالا می تواند محور اصلی تامین مالی صنعت فولاد باشد

کرباسیان در پایان به لزوم بهره گیری فولادسازان از ابزارهای تامین مالی بورس کالا گفت: قطعا برای تامین مالی نباید تنها به بازار پول تکیه کنیم بلکه باید از ظرفیت های بازار سرمایه نیز بهره مند شویم؛ در این زمینه در بازار سرمایه اقدامات قابل تقدیری انجام شده است اما بازار سرمایه هنوز نتوانسته به رقیبی قدرتمند برای سیستم بانکی در حوزه تامین مالی باشد؛ این در حالی است که ابزارهای بورس کالا از جمله سلف موازی استاندارد می تواند به یکی از محورهای اصلی تامین مالی صنایع و به خصوص فولادسازان تبدیل شود.

کد: 50057014

زمان انتشار: سه شنبه 26 بهمن 1395 03:45 ب.ظ

تعداد نمایش: 64

خبر های جدید  |  همه خبرها

عرضه انواع ورق های فولادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

عرضه انواع ورق های فولادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه میزبان عرضه 84 هزار و 100 تن انواع ورق گرم C، ورق گرمB و ورق سردB شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.

معامله نزدیک به 147 هزار تن انواع کالا در بورس کالای ایران

طی روز دوشنبه رقم خورد؛

معامله نزدیک به 147 هزار تن انواع کالا در بورس کالای ایران

تالارهای مختلف بورس کالای ایران، روز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه، میزبان دادوستد 146 هزار و 952 تن انواع کالا بود.

عرضه بیش از 87 هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

عرضه بیش از 87 هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه میزبان عرضه 87 هزار و 19 تن وکیوم باتوم، لوب کات، گوگرد، سلاپس واکس و مواد پلیمری است.

ثبت پرسش

نام :

ایمیل :

موضوع :

متن :

سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 06:54 ب.ظ

دسترسی سریع

         ارتباط با مدیران

         ارتباط با کارگزاران

         تقویم کاری

         نرخ ارز

         رسیدگی به شکایات

         پیوندها

 RSS

 ارتباط با ما

تهران خیابان آیت الله طالقانی،بعد از تقاطع ولی عصر (عج)،شماره 351کد پستی:1593649313

   تلفن گویا: 85640

   نمابر : 88383000
   روابط عمومی: 88383061
   امور سهام: 85642015

پست الکترونیکی: info@ime.co.ir

کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به شرکت بورس کالای ایران می باشد.
صفحه اصلی | اخبار | درباره بورس کالای ایران تماس با ما | RSS