بورس کالای ایران، بازاری قانونمند، شفاف و مطمئن

امروز در بورس کالای ایران برگزار شد؛

کارگاه آموزشی آشنایی با معاملات زعفران و زیره سبز ویژه خبرنگاران

کارگاه آموزشی روش های عرضه و انواع معاملات زعفران و زیره سبز در بورس کالای ایران شامل معامله نقدی، گواهی سپرده کالایی، قراردادهای مشتقه از جمله آتی و آپشن و نیز صندوق های کالایی صبح روز جاری با حضور خبرنگاران برگزار شد.
کارگاه آموزشی آشنایی با معاملات زعفران و زیره سبز ویژه خبرنگاران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، طی این کارگاه آموزشی که به صورت ویژه برای خبرنگاران برگزار شد، اکبر میرزاپور سرپرست واحد توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران به تشریح روش های عرضه و معاملات محصولات زعفران و زیره سبز در تالار نقره ای پرداخت.

طی این جلسه، خبرنگاران در ابتدا با چهار روش معاملاتی محصولات در بورس کالا شامل معامله نقدی، گواهی سپرده کالایی، قراردادهای مشتقه از جمله آتی و آپشن و نیز صندوق های کالایی و مزایا و کارکردهای هر یک از آنها آشنا شدند.

همچنین، میرزاپور در این کارگاه آموزشی ویژگی ها و استانداردهای لازم برای عرضه کالاها و محصولات کشاورزی در بورس کالا را بیان کرد و در ادامه به تشریح فرآیند عرضه محصولات کشاورزی از جمله زعفران و زیره سبز در قالب گواهی سپرده کالایی و معاملات مشتقه پرداخت. وی از برنامه راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر گروه محصولات کشاورزی در بورس کالا پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار در آینده نزدیک نیز خبر داد.

تنوع بخشی به محصولات قابل عرضه در بازار با بررسی امکان ورود محصولات جدیدی همچون پسته، خرما و کشمش به بورس و تکمیل زنجیره ابزارهای مالی برای محصولات مختلف حوزه کشاورزی از نکات مهم دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.

این گزارش می افزاید، در پایان این جلسه خبرنگاران پرسش ها و ابهامات خود را پیرامون معاملات گواهی سپرده و قراردادهای آتی زعفران و زیره سبز مطرح کردند و میرزاپور به سوالات طرح شده، پاسخ داد.

کد: 50071719

زمان انتشار: دوشنبه 31 تیر 1398 04:11 ب.ظ

تعداد نمایش: 44

چشم انداز بورس کالای ایران

بورس کالای ایران در افق چشم­ انداز، مرجع قیمت­ گذاری کالاهای اساسی و مواد اولیه واسطه ­ای در منطقه و یکی از گزینه­ های اولویت­ دار تولیدکنندگان برای تامین مالی و پوشش ریسک تجاری می­ باشد. 

 

 ارتباط با ما
تهران خیابان آیت الله طالقانی،بعد از تقاطع ولی عصر (عج)،شماره 351کد پستی:1593649313
تلفن گویا: 85640
نمابر : 88383000
ارتباط مستقیم: 85642100
امور سهام: 85642015
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به شرکت بورس کالای ایران می باشد.