بورس کالای ایران، بازاری قانونمند، شفاف و مطمئن

مدیر عامل بورس کالای ایران مطرح کرد:

صیانت از حقوق سهامداران با ساماندهی مقررات بازار پایه

مدیر عامل بورس کالا ضمن حمایت از ساماندهی مقرراتی به بازار پایه این اقدام را اولین قدم در صیانت از حقوق عامه سهامداران و کمک به سلامت بیشتر بازار دانست.
صیانت از حقوق سهامداران با ساماندهی مقررات بازار پایه

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران به نقل از ایسنا، حامد سلطانی‌نژاد اظهار کرد: دلیل نیاز بازار پایه به نظارت بیشتر را ذات مخاطره‌پذیر و حجم به نسبت کوچک شرکت‌های این بازار دانست که امکان جودهی، قیمت‌سازی، کرنرینگ و نهایتا تضییع حقوق قاطبه سهامداران و افزایش ریسک‌های غیر عملیاتی بازار سرمایه در برابر کسب سودهای کوتاه مدت غیر منطقی توسط عده‌ای محدود را به بازار تحمیل می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد که در گام‌های آینده مشخصه‌های سلامت هر ابزار مالی و قوانین حاکم بر آن تصویب شده و با همکاری شرکت های رتبه بندی، فعالین بازار علی الخصوص فعالان فعلی بازارپایه و مکانیزم‌های افشای اطلاعات در معرض استفاده عموم قرار گیرد.

از حدود ۱۸ ماه پیش صحبت‌هایی شده که دستورالعمل جدید بازار پایه فرابورس ایران اصلاح شود. این طور که اعلام شده از ۱۳ شهریور نمادهای بازار پایه بسته و برای انتقال به تابلوهای جدید زرد، نارنجی و قرمز آماده می‌شوند و در نهایت ۲۵ شهریور این قانون قرار است به مرحله عملیاتی برسد.

کد: 50071977

زمان انتشار: سه شنبه 12 شهریور 1398 01:10 ب.ظ

تعداد نمایش: 148

چشم انداز بورس کالای ایران

بورس کالای ایران در افق چشم­ انداز، مرجع قیمت­ گذاری کالاهای اساسی و مواد اولیه واسطه ­ای در منطقه و یکی از گزینه­ های اولویت­ دار تولیدکنندگان برای تامین مالی و پوشش ریسک تجاری می­ باشد. 

 

 ارتباط با ما
تهران خیابان آیت الله طالقانی،بعد از تقاطع ولی عصر (عج)،شماره 351کد پستی:1593649313
تلفن گویا: 85640
نمابر : 88383000
ارتباط مستقیم: 85642100
امور سهام: 85642013
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به شرکت بورس کالای ایران می باشد.