بورس کالای ایران، بازاری قانونمند، شفاف و مطمئن

مدیرعامل بورس کالای ایران در نخستین کنفرانس آهن و فولاد متال بولتن در ایران بیان کرد : بورس کالا توان بین المللی کردن صنعت فولاد ایران را دارد

بورس کالای ایران می تواند از طریق بین المللی کردن صنعت فولاد ایران، بازارهای مالی را در این حوزه توسعه داده و با جذب سرمایه گذاران بزرگ داخلی و بین المللی، منجر به جذب سرمایه های فعالان بین المللی در این عرصه شود.
مدیرعامل بورس کالای ایران در نخستین کنفرانس آهن و فولاد متال بولتن در ایران بیان کرد : بورس کالا توان بین المللی کردن صنعت فولاد ایران را دارد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، دکتر حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان مطب فوق در نخستین کنفرانس «آهن و فولاد متال بولتن در ایران» که از روز یک شنبه لغایت سه شنبه ( 22 الی 24 شهریورماه)، با حضور «علی طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی، «مهدی کرباسیان» معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و جمعی از مدیران ارشد شرکت های معتبر جهان از جمله انگلیس، برزیل، آلمان، روسیه، ژاپن، هند و ... در مرکز همایش های جزیره کیش برگزار شد، افزود: بورس کالای ایران مزایای متعددی برای صنعت فولاد دارد که می توان مواردی از قبیل پوشش ریسک، تامین مالی و کمک به بخش خصوصی از طریق کاهش مالیات، حذف واسطه های غیر ضروری، ایجاد شفافیت، و کشف قیمت عادلانه، منصفانه و منطقی را در این راستا بر شمرد.

دکتر سلطانی نژاد در ادامه به وجود ابزارهای نوین مالی برای معاملات فولاد در بورس کالای ایران و اهمیت تامین مالی در این صنعت اشاره کرد و گفت: بورس کالا می تواند از طریق بین المللی کردن صنعت فولاد ایران، بازارهای مالی را در این حوزه توسعه داده و با جذب سرمایه گذاران بزرگ داخلی و بین المللی در این بورس به بهبود استانداردهای ملی افزوده و منجر به جذب سرمایه های فعالان بین المللی در این عرصه شود.

بر اساس این گزارش، در این کنفرانس که با موضوع «جذابیت های سرمایه گذاری در حوزه آهن و فولاد ایران در دوران پسا تحریم»و با هدف ارایه جدیدترین دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری در بخش آهن و فولاد برای مخاطبان برگزار شد، دکتر «علی طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارائی با بیان اینکه یکی از پایه های سرمایه گذاری خارجی ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یک کشور است، گفت : در حالی که منطقه خاورمیانه شرایط مناسبی ندارد، ایران با ثبات ترین کشور منطقه خاورمیانه است.

وی افزود : صنعت فولاد ایران فرصت های خوب و مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی دارد و ما از حضور سرمایه گذاران خارجی برای ورود به این بازار استقبال می کنیم.وزیر امور اقتصادی و دارائی همچنین عنوان کرد : نگاه فنی دولت یازدهم به صنایع فولاد نگاهی راهبردی، جامع و بلند مدت است و حمایت اصولی و متوازن این صنایع از اولویت های اصلی دولت به شمار می رود.

این گزارش حاکی است، دکتر «مهدی کرباسیان» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو از دیگر سخنرانان این کنفرانس ضمن اشاره به سود آور بودن صنعت فولاد ایران، اظهار کرد : صنعت فولاد کشور طی سال های اخیر رشد خوب و منطقی داشته است.

براساس این گزارش، موسسه بین المللی متال بولتن از 102 سال قبل فعالیت خود را در بخش فلزات آهنی و غیرآهنی و بازارهای این بخش با انتشار مجله ای به همین نام آغاز کرد و پس از آن، فعالیت های خود را با برگزاری کنفرانس های بین المللی توسعه داد. این موسسه سالانه بیش از 60 همایش در سراسر جهان برگزار می کند. موسسه بین المللی متال بولتن تاکنون همایش هایی با موضوعات مربوط به ایران را در خارج کشور از جمله در کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار کرده است.

کد: 50053790

زمان انتشار: سه شنبه 24 شهریور 1394 04:00 ب.ظ

تعداد نمایش: 103

چشم انداز بورس کالای ایران

 مرجع پایدار کشف قیمت و معاملات مبتنی بر کالا و اوراق بهادار کالایی

 

 ارتباط با ما
تهران خیابان آیت الله طالقانی،بعد از تقاطع ولی عصر (عج)،شماره 351کد پستی:1593649313
تلفن گویا: 85640
نمابر : 88383000
ارتباط مستقیم: 85642100
امور سهام: 85642013
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال متعلق به شرکت بورس کالای ایران می باشد.